BIRODALOM: |
 | | |
Palpatine császár / Darth Sidious
Őfelsége Palpatine Császár élete és dicsőséges uralkodása mindörökre bentmarad a Galaxis krónikájának legfontosabb helyén. Darth Sidious a Naboo szenátorának, Palpatine-nek atitkos énje. Már a Régi Köztársaság idején hamar felismerte, hogy az haldoklik, így a legfelsőbb szenátus már nem képes fenntartani a békét és a rendet. Tanulmányozni kezdte a titokzatos Sith irásokat és kultúrát. Palpatine erős volt az Erőben, de mint a régi Sithek, ő is hatalmat akart minden fölött, mert tudta, hogy csak így mentheti meg a galaxist a káosz és a véget nem érő háborúk borzalmaitól. Titokban egy zabrakot kezdett oktatni a Sith tudományokra, aki később Darth Maul néven válik ismertté.
Egy kiváló taktikai húzással, a neimoidiai Kereskedelmi Föderációval szövetkezve, szülőbolygója, a Naboo felett létrehozott blokáddal egy speciális konfliktust robbantott ki a velejéig rodthadt büroktarikus szenátusban. Mint Szenátor védelmet, szabadságot és igazságot kért a bolygójáért, de Sidious-ként parancsot adott ki Naboo megtámadására és Amidala királynő elfogására.
Amikor Amidala királynő megszökött, elküldte kíváló tanítványát Lord Mault a keresésére, de a körülmények szerencsétlen összjátéka miatt Maulnak nem sikerült teljesíteni küldetését, mert a Királynő Coruscantra menekült. Ám Palpatine meggyőzte Amidalát, hogy ideje lecserélni a gyengekezű Valorum őkancellárt, és Naboo szenátoraként élvezett előnyöket felhasználva elérte, hogy megválasszák mint új főkancellárt.
Ezzel kezdődött a galaxis aranykora.
A két alávaló Jedi az Naboora visszatérve egy hatalmas kardpárbaj után, (ahol kettő az egy ellen harcolt) életét vette a fiatal Sithnek, aki végtelen szeretettel és tisztelettel bánt mesterével. Palpatine saját gyermekének tekintette Lord Maul -t és halála mélységes fájdalommal töltötte el.
Maul halála után Palpatine figyelemmel kísérte Anakin Skywalker életét, aki a Klón Háborúk hősévé vált. Obi-Wan Kenobi tapasztalatlan oktatása alatt Sidious fokozatosan meggyőzte Anakint a Sötét Oldal hatalmának nagyszerüségéről, és emellett - látván, hogy nincs más út a tökéletes rendteremtéshez - egy alkalmas pillanatban kikiáltotta magát a Galaxis Császárának, amelyet a nép egyöntetűen kitörő örömmel fogadott.
|
Őfelsége arcát a felkelők okozta gond ráncai borítják |
Hamarosan, "új rendje" megalapítása után megígérte Anakinnak, hogy a Birodalmi flotta parancsnoka lesz. Anakin "mestere" Obi Van Kenobival folytatott harcban életveszélyesen megsérül és csak a Császár mentőakciójának köszönhetően marad életben. Sajnos sebesülése olyan nagy mértékű volt, hogy csak egy speciális kiborg testtel tudta tovább folytatni szolgálatát. Nem sokkal ezután Palpatine Anakin Skywalker-t Sith Lovaggá üti és a Darth Vader nevet adományozza neki. A két Sith Lord megkezdi hősies harcát a felforgató Jedik ellen és végül - nem lévén más alternatíva - kénytelenek őket elpusztítani.
Palpatine-nak hatalmas hadserege volt, két Halálcsillagot épített és üzembe helyezett egy klóngyárat is a Byss bolygón. Milliók alkották a hadseregét, különböző rohamosztagosok, Sötét Jedik, Darth Vader és egy remek harcos, Mara Jade (Palpatine keze). Személyes védelmét a Birodalom legkiválóbb harcosaiból álló elit Császári Testőrség alkotta, amely fanatikus hűséggel adózott egyetlen uruk elött.
Palpatine megparancsolta Vadernek, hogy hozza el fiát, Luke Skywalkert, hogy meggyőzze az ifjút, a Sötét Oldal hatalmáról, de Luke életét sajnos már túlságosan a Világos Oldal befolyásolta. Az Endori csata alatt Palpatine-nek majdnem sikerült áttérítenie a fiút, de Vader a Világos Oldal mételye által megbabonázva aljas orgyilkosságot követett el mindnyájunk jótevője ellen. Ezzel vehette kezdetét a Mon Mothma és a Lázadók rémuralma, mely nyomában totális káosz és anarchia uralkodott el a galaxisban.
A Császár halála után, felbukkantak a klónok a Byss bolygóról. A tudata minden egyes klónba bekerült, és végre sikerült áttérítenie Luke-ot a Sötét Oldalra, de ez volt a végzete, mert a Skywalker családban tomboló elfajzásnak köszönhetően Luke elpusztította a klónokat és Palpatine zászlóshajóját is.
Senki sem tudja, hány klónja volt Palpatine-nek, de ameddig képes tovább élni a klónokban, Palpatine és az általa létrehozott dicső Birodalom, a remény a szabadságra örökké fog élni | |
|
A Galaktikus Birodalom szimbóluma
A szimbólum pontos eredetét nem ismerem, valószínűleg a Galaktikus Köztársaság jeléből (jobb oldali kép), valamint egyéb szimbólumokból alkotta meg a Birodalmi Szenátus megbízottja. Lássuk mi minden látható meg ebben az egyszerű, de mégis összetett jelben. Ha valakinek van még ötlete, és meglátott valamit a szimbólumban, amit én nem, az kérem jelentse a megadott elektronikus postacímemen.
A szimbólum alapja kör, és ez az alak uralja is a jelvényt. Három domináns kör található a jelképben, valamint a „küllők" végei is meghatároznak még kettőt. A kör az egyik alapszimbólum, nagyon sok jelentést hordoz:
* A farkába harapó kígyó, a ciklikusság, a magába visszatérő végtelen idő jelképe, végtelen vonal és így, mint ahogyan a gömb is a végtelen felület, a tökéletességet jelképezi.
* Az ősi közel-keleti kultúrákban a napisten, és ezzel együtt az uralkodó hatalom szimbóluma.
* A buddhizmusban a koncentrikus körök a megvilágosodáshoz vezető ciklikus utat jelölik, ugyanakkor ezekben a hagyományokban a négyes illetve nyolcas osztatú világegyetemet ábrázoló körmotívumok a jellemzők, a Birodalom jelképében viszont a körök hat részre oszlanak
* A kör általában az égit, a transzcendenst, a földi ellentétét jelöli, míg a négyzet a földi, a stabilitás, a megállapodás jelképe. Ez figyelhető meg a hindu mandalák alaprajzának szerkezetében is.
* Három koncentrikus kör: múlt, jelen és jövő, a föld, a levegő és a víz, jelentheti még a szöveg három jelentését: a szó szerintit, az allegorikust és a misztikust.
A karika a hat "küllő"-vel amelyeket egyértelműen meghatároz az ábra egy kereket alkotnak, amely szintén ősi szimbóluma az emberiségnek. Jelentése sokszor azonos a kör jelentésével, de új jelentéstartalmat is hordoz:
* A Napkerék, tengelye a Nap, és küllői a Nap sugarai
* A buddhizmusban Buddha indítja el a Tan kerekét, a küllők a lelki képességek, amelyek a központban, az "égi cselekedetek illeszkedési pontjában találkoznak." Itt, ebben a mozdulatlan stabil pontban van az uralkodó, aki a fénysugarak forrása is. A buddhista létezés keréknek hat küllője van, akárcsak a Birodalom jelképének. A hat küllőjű kerék a keleti misztikában egyébként elég ritka szimbólum, a négyes, nyolcas és tizenkettes felosztás a gyakori, az égtájak miatt.
* A hatküllőjű kerék az európai szimbolikában, a görög, és a római főisten jele az antik mitológiában, itt gyakran fensőbbséget és hatalmat jelent. A keresztény kultúrában Jézus Krisztus jele, a görög I és X kombinációja Jézus Krisztus monogramja egy körbe foglalva.
Hexagramma:
* két egymás felé fordított háromszög, az ellentétek egyesülése szinte minden kultúrában megjelenik, a hinduizmusban ez a szimbólum, az ellentétek összekapcsolódását, és egyensúlyát jelenti, a hindu és buddhista meditációs helyek alapmintázata. A pusztítás és az építés, a tűz és a víz, a férfi és a nő erejének egyesülésének jele.
* A keresztény kultúrában a hatos szám a bűn és a földi dolgok száma, szemben a héttel, ami Isten pihenésének napja. Azért találtam érdekesnek a hatos számot a Star Wars szempontjából, mert numerológiai számítások alapján a „Császár az új Isten" jelentésű görög mondat betűértékeinek összege kabbalista módon kiszámítva 666-ot ad. Egyrészt ebből ered, hogy ezt a számot a Sátán számszimbólumaként használják. A Biblia szerint a tökéletlen, a zsarnok szimbóluma a 666. (Nem hinném, hogy a hű megbízott erre gondolt volna amikor kiötölte a jelvény szekezetét.)
Egyéb: Ezeken kívül az alapvető ősi motívumokon kívül, szembetűnő szerintem a fogaskerékhez való hasonlóság, ahogy a Forum Impreiumon is olvastam: "beragadt a Birodalom fogaskereke":) Ez nekem a birodalmi gépezetet, mint mechanikusan működő óriásgépet juttatja az eszembe, aminek minden birodalmi polgár eleme, és középpontja a Coruscant és a Császár Őfelége.
| |
|
 |
|
A birodalmi rohamosztagos és felszerelése.
A Katonák
A birodalmi rohamosztagosokat, elsődleges csapásmérő egységként vetik be a válságos harci helyzetben. Mivel ezek a katonák rendkívül fegyelmezettek, és végtelenül elkötelezettek az Uralkodó iránt, a parancsot akár életük árán is végrehajtják!
A megjelenés szolgálaton kívül is nagyon fontos!
Nem véletlen, hogy a lázadók őket tartják a legfélelmetesebb ellenfélnek. Némely forrás szerint az első Rohamosztagosok klónozott emberek voltak, de ezt még a hires bothani kémszolgálat sem erősítette meg. Kiképzésük folyamán megtanulták: elesett bajtársaikra szemernyi figyelmet se fordítsanak, csak a feladatra koncentráljanak. A rohamosztagos-csapat megjelenése mindenkit egy precízen működő ítélet-végrehajtó és gyilkológépre emlékeztet. Közeledtükre minden épelmélyű felkelő, még a hires Skywalker parancsnok is inkább odébbáll, és kerüli a közelharcot velük.
A ruházat
A fekete testhezálló (részlegesen hő, és vízálló) és teljesen légszigetelt ruhát egy több részből álló, fehér páncélzat fedi. Ez a többrétegű speciális műanyagszerű anyag, mely 95 százalékban fedi a Rohamosztagos testét, bár nem véd a direkt találatoktól, de védelmet biztosít a lepattanó lövedékektől, és a repeszektől. Tartósságára jellemző, hogy például a "tannabi" harc után tíz évvel, még mindig tökéletes állapotban lévő páncélzatokat találhat az arra vetődő vándor. (Azonkívül olyan "dögös" a megjelenése, hogy szinte minden SW-őrültnek álma egy ilyen páncél! Megj. a szerz.)
Ki ne szeretne egy ilyen kis szettet a ruhásszekrényében?
A páncélzat kialakításánál fontos szempontok voltak a következők:
- könnyü kivitel
- gyors mozgást (futást) lehetővé tevő kialakítás
- a kiegészítő eszközök (komlink, energiacellák, fegyverzet) elhelyezésére szolgáló részek kialakítása. Ez nagyon fontos, főleg ha tudjuk, hogy a rohamosztagos szolgálat közben rendkívül sok eszközt kénytelen magánál tartani!
A rendfokozati jelzéseket a jobb váll fölé illesztett vállpáncélzatról olvashatjuk le. Ennek színe változó. Narancs-sárga, fehér-szürke, fekete, kék, és zöld is lehet. A színek a kiképzésen szerzett képesítést jelölik.
A közhiedelemmel ellentétben a sorállományú Rohamosztagos is hordhat vállapot, de annak durvább a kialakítása
Maga a sisak egy külön szerkezet! Ebbe aztán minden benne van. A beépített fülhangszórókat a Comtech IV. szériájú adóvevő szólaltatja meg. A levegőt egy speciális szűrő és keringető rendszer biztosítja a légzéshez. A jól záródó tömítések révén lehetséges a néhány percig tartó légüres térben történő tartózkodás is. Hosszabb időt is eltölthet a Rohamosztagos a világűrben, ha a háti csatlakozóhoz illesztenek egy spec. levegő tartályt.
 A sisak, ami több mint egy normál fejvédő...
Néhány szó a kiegészítőkről:
A kézi komlink (ellentétben a sisakba építettel) nagy hatótávolsággal, és nagy kommunikációs biztonsággal bír.
A kilőhető csáklya 30 méter nagyon könnyű, és 1-2 mm vékony, de mindazonáltal hatalmas szakítószilárdságú huzalt tartalmaz, a végén behajtott kapós fejjel. (ezt az eszközt általában az öv oldalán tárolják)
Hosszú küldetések, felderítések alkalmával használt eszköz az un. háti szerelvény. Ez tartalmaz élelmet, vizet, plusz muníciót, illetve ha szükséges plusz levegőtartályt is illeszthetnek rá.
 Amit itt nem tudsz elrakni arra nincs is szükséged!
Ezeken kívül, a feladattól, és a tereptől függő speciális eszközök is megtalálhatóak a Rohamosztagos kelléktárában. Ezek száma óriási.
Fegyverzet:
A legfontosabb dolog, amit le kell szögezni! Nem lézerfegyvert használnak! A lövedék, mely elhagyja fegyverüket, ionizált gázplazma, mely egy speciális gyorsító eljárás során nyeri el az megfelelő csőtorkolati energiát! A lézernek csak a gyorsítási eljárásban van szerepe, az ionizálja a gázt! Ha (lézer) fény lenne, akkor tüzeléskor nem lehetne látni a lövedék mozgását, hanem csak egy folyamatos "fénycsíkot" látnánk! A legjellemzőbb fegyver a már legendássá vált E-11 típusjelű kézi sugárvető.
Ez a fegyver hagyományos energiacellával mintegy 100 lövés leadására képes, de a fejlett hűtőrendszerrel ellátott plazmagáz tárral már 500-ra nőhet ez a szám! Gyengébb fokozatra állítva a tűzerőt, kábító hatású lövedék keletkezik, így a lövések száma a háromszorosára emelkedik. Minden kiképzett rohamosztagos rendelkezik egy ilyen fegyverrel, de nem minden szituációban alkalmazzák.
A "hődetonátor", mely a katona övének hátsó részén található, különleges kiegészítő! Speciális "felirat, és jelzés nélküli" kapcsolói segítségével lehet beprogramozni. Az aktiváló és hatástalanító kódját csak tulajdonosa ismeri. Három kiszerelésben készül, hang és ködbomba, gázbomba, illetve robbanó kivitelben, melyről a nevét is kapta. Ez a leghatásosabb kivitel, az előző kettő inkább pszichikai hatása miatt kerül alkalmazásra, olyan esetekben, mikor a fogolyszerzés a fő szempont.
Az 501-es légió egyik tagja, Sandtrooper
A rohamosztagok fajtái
A katonák különböző tipusú bolygókon vannak bevetve, ezért a felszerelésük is mindíg az adott planétának megfelelő. Vannak
- Vizi (búvár) rohamosztagok
Vizi világokon, mint példáúl a Mon Calamari tevékenykednek. Kiegészítő felszerelésük egy búvártartáj és a légirobogós felderítőkéhez hasonlatos. Kiképzésük is speciálisan a tengerek és óceánok vizei alatt történő hadmozdulatok véghezvitelét segíti.
 Egy úszó At-Pt -vel.
Ezek azok a speciálisan kiképzett elit rohamosztagosok, akik különleges és általában titkos feladatokat látnak el. Páncélzatuk könnyített és nem mindíg viselnek sisakot.
 Sixtus Quin, egy elit Special Forces katona

Az extrém hideg ellen egy légmelegítő arcmaszk, könnyített páncélzat, hőszigetelő alapruházat és egy feher szigetelő talár segíti ezeket a katonákat, akik tipikusan a nagy jéggel borított világokon tervéknykednek.
 Az Echo Base egyik belső folyosóján
Az olyan világokon kerűlnek bevetesre, ahol erős vulkanikus tevékenység tapasztalható. Ruhájuk a bolygó sajátosságaihoz alkalmazkodva erosített hőszigeteléssel, hűtő berendezéssel ellátott háti szerelvény.
| | | |
Felkelő Propaganda és Hazugságok
1. A Felkelők azt állítják, hogy az Alderaan egy békés védtelen világ volt, de ez jelentősen eltér a valóságtól.
- Az Alderaani Királyi Mérnökök (AKM) részt vettek az Alderaan által kezdeményezett titkos fegyverkezési programban, de nem kaptak esélyt mivel a Birodalom időben elpusztította az Alderaant.
- Az Alderaan elpusztult még mielőtt hivatalosan csatlakozott volna a Felkeléshez, és újjáépíthette volna katonai erejét.
- Az alkirály és miniszterelnök Bail Organa keményen dolgozott, hogy meggyőzze Alderaan népét a béke feladásáról, hogy nyíltan elutasíthassák a Birodalmat. Ez azután történt, hogy a Birodalmi Szenátus feloszlott.
- Bail Organa az Alderaant az egyet nem értés és az ellenállás központjává tette. Egy idézet a Felkelők saját propaganda kiáltványukból a "Vitairat"-ból.
- Az Alderaan több titkos Felkelő tevékenységet vezetett.
- Bail Organa fegyverekkel látta el és pénzügyileg támogatta a Felkelést, és Birodalmi Hadügyi adatokat szolgáltatott ki a Felkelők vezetőinek, ami lehetővé tette számukra , hogy rajtaütéses támadásokat tervezhessenek Birodalmi hajók és osztagok ellen.
- Az Alderaan sok katonát adott a Felkelésnek, biztosította a képzésüket, egyenruhájukat, fegyvereiket és felszerelésüket. A Felkelők egyenruhája Alderaani.
2. A Felkelők gyermekeket is bevontak a harcba.
Ennek lehettünk tanui a Rohamosztagos rajtaütéskor az AX-456- os aszteroidán, amikor egy fiú lelőtt és meggyilkolt egy Rohamosztagost aki a Rohamosztagos Kadét Vezér Kyle Katarn keze alatt szolgált.
3. A Feleklők propaganda kiáltványukban a "Vitairat"-ban megemlítik Jabbát a Huttot, mint egy bűnbanda vezetőjét, aki a Birodalomnak dolgozik.
Valójában a Birodalom már kidolgozott egy tervet az elvetemült gengszter meggyilkolására, aki folymatosan megszegi a Birodalmi Törvényeket. A Birodalom Ree-Yees-t kérte fel a gyilkosság kivitelezésére. A Birodalom egy detonátor darabjait küldi el vele a Gráni kecskefű csomagjaiban, ezt aztán összerakva elintézheti a bűnözőt. 4. A felkelők azt állítják, hogy a robotok olyan egységek, amelyekkel úgy kellene bánni, mintha élőlények lennének és lennének jogaik. Azt mondják a propaganda kiáltványukban, a "Vitairat"-ban, hogy a Birodalom droid hiányt idéz elő a helytelen bánásmóddal, a droidok el- és kipusztításával. Azt mondják, hogy a Kém Droidokkal (Probe droids) helytelenül jár el a Birodalom. Vannak tudósok akiket megemlít a "Vitairat", akik szerint a Protokoll Droidoknak teljes érzelemviláguk van, és a memóriatörlésük bűncselekmény. A Felkelők is gépekként kezelik a droidokat ahogy kell, ami teljesen ellenkezik a propagandájukkal.
- A Felkelők is tulajdonként kezelik a droidokat ugyanúgy, mint a Birodalom.
- A Felkelők is törlik robotjaik memóriáját.
- A Felkelők élő droidokat (R2-eseket) használnak a droid mentés és a veszélyes droidmentés szekciókban a Pilóta Vizsgaterepen. A részleteit ezeknek a szekcióknak ugyanúgy, mint a vizsgaterep más részeit titokban tartják a pilóták akik repülnek rajta. Egyszer a Felkelő droid, Emkey megtudta a valóságot a Vizsgaterület ezen két részével kapcsolatban urától Ace Azzameen-től. A droidot "bántotta", hogy a Felkelők ezt teszik. Levelet akart írni a Felkelők Droid és Gép Panaszbizottságához az Independence nevű Felkelő MC80a parancsnoki hajóra, hogy kérje ennek a gyakorlatnak a beszüntetését.
- A Felkelők az AX-456-os aszteroidán történt birodalmi rajtaütés alatt arra kényszerítették a droidokat, hogy mozgó pajzsként szolgáljanak a Rohamosztagosok lövedékei ellen, azzal a céllal hogy visszaverjék a Rohamosztagosokat. Ez a taktika teljes kudarc volt. Az összes lázadó halálát okozta és azok a droidok is elpusztultak amelyeket mozgó pajzskét használtak.
5. A Felkelők azt állítják, hogy a a birodalmi személyzetet, amely megadja magát, semleges területre szállítják és onnan hazamehetnek hacsak nem akarnak átállni.
Néhányan a legfőbb Felkelő vezetők közül még el is hiszik ezt, például Luke Skywalker is.
- A Felkelők büntetőtáborokat tartanak fenn távoli bolygókon és itt tartják az elfogott Birodalmi személyzetet.
Néhány ismert hely: az Erőd bolygó a Taldot rendszerben, a Taldot szektorban, és a Dles IV a Dles renszerben a Sisar Run-ban. 6. Vannak Felkelő szervek, akik ugyanúgy működnek mint a Fekete Nap, ugyanazzal a gondolatmenettel igazolják bárki meggyilkolását, civileket beleértve, akik nem támogatják a Felkelőket.
- "Nincsenek semlegesek egy bolygón, vagy velünk vannak, vagy ellenünk" és "Senki sem ártatlan". Ezek egy hírhedt Felkelőnek Elscol Loro-nak a elvei és szavai.
7. A Felkelők azt állítják, hogy nem működnek együtt bűnözőkkel, de az igazság az, hogy azt teszik.
- A Felkelők kalózokkal szövetkeznek, és védelmükbe is veszik őket, saját érdekeik érvényesítése végett.
Csak néhány példa a sok közül: a Mugaari kalózok, a Pakuuni kalózok és a Khuiumin túlélők.
- A Felkelők gyakran használnak ki magánszemélyeket, akiknek megbocsátják bűnöző előéletüket.
- A Felkelők csempészeket használnak.
- A Felkelőknek jó kapcsolataik vannak a Fekete Napban és értékes szövetségesekre találtak a bűnszövetkezetben - a Tenloss szindikátus.
- A Sisar Run-ban, a Fekete Nap befolyása lehetővé teszi a Felkelőknek, hogy olyan hajókat és felszereléseket szerezzenek be, amelyeket másképp csak nagyon kemény munkával tudnának. A Fekete Nap a Felkelőkre háruló Birodalmi nyomást is csökkenti.
8. A Felkelők azt állítják, hogy a Birodalom eltörölte a rabszolgatartás-ellenes törvényeket, de ez tévedés.
- A Birodalom rabszolgatartás-ellenes törvénye kimondja, hogy ha egy fajt nem minősítenek gondolkodónak, akkor annak a fajnak a munkára kényszerítése az akarata ellenére, az nem rabszolgatartás, hanem háziasítás.
9. Néhány Felkelő elhiszi azt a Felkelő állítást, miszerint a Birodalom erőforrásai csupán 6-7-szer nagyobbak a Felkelők erőforrásainál.
Még a Felkelők droidjai is elhiszik ezt, nevezetesen Emkey, Ace Azzameen droidja. Ez az állítás teljesen téves. A Felkelők szánalmas erőforrása csupán jelentéktelen töredéke a Birodalom erőforrásainak.
- Ha a Felkelők elképzelése igaz lenne (nem az) körülbelül 3570-4170 db Mon Kalamári cirkálóval kellene rendelkezniük, továbbá 1,4-1,6 millió vadászgéppel, több millió más hadihajóval, szállítóhajókkal és más űrjárművekkel. Még az Új Köztársaság idején sem érték el a Birodalom haderejének szintjét, sőt meg sem közelítették azt.
- A Birodalom fénykorában 5000-szer annyi hadihajóval rendelkezett, mint az Új Köztársaság valaha. Az Új Köztársaságnak 2500 darab működőképes hadihajója volt a Fekete Flotta krízis idején.
- A Galaktikus Birodalom forrásai csaknem kimeríthetetlenek.
10. A Felkelők azt állítják a Felkelési nyilatkozatban és másutt is, hogy a Birodalom, a hadserege, és az Új Rend csak a zsarnokság és elnyomás eszközei voltak a Galaxisban, de ez nem igaz.
- Az Új Rend nagyon sok viszálynak vetett véget a Galaxisban. Évekkel később, a Thrawn Keze krízis idején még magas rangú Új Köztársasági hivatalnokok is elismerték az Új Rend előnyeit.
Néhány példa a sok közül: a 600 éves ellenségeskedés a Clatear és a Nhorák között, amelynek Jedi lovagok 5 különböző genegációja próbált meg véget vetni, sikertelenül.
- A Birodalom jótékony hatással volt a Galaxis sok részének gazdaságára is. Néhány példa: Kaal Rendszer - Nagyobb mezőgazdasági világ és pihenőhely a Yushan Szektorból érkező Birodalmi személyzetnek.
- A Birodalom véget vetett a polgárháborúknak, amelyekről a Régi Köztársaság egyszerűen tudomást se vett.
Néhány példa a sok közül: a Sepan polgárháború és a Taroon Rendszer polgárháborúja, ami 20 évig tartott | | |
|
A Tarkini Doktrina
A Tarkini Doktrina szerinti irányelvek:
- "Kiemelt szektorok" kialakítása a zavargó rendszerekben, amelyek figyelik és elfojtják a a felkelő tevékenységeket. A Kiemelt szektorokat nagyobb katonai erőkkel látják el, mint a Birodalom többi részét. Ez a Birodalmi jelenlét azért szükséges, hogy megállítsa a kis lázadó csoportosulásokat mielőtt azok nagyobb veszéllyé növik ki magukat.
- A Kiemelt szektorok vezetését egyes személyek végzik, akik közvetlenül a Császárnak felelnek.
- Módosított Holonet adókat elhelyezve minden Kiemelt szektorhoz tartozó szektor zászlóshajójának fedélzetén, fejleszthetők a kommunikációs források, és a Birodalom reakcióideje. Hasonló eszközöket helyeztek el a Császár zászlóshajóján, és a Birodalmi Városban a Birodalmi Központon (hivatalosan Coruscant).
- A Galaxis engedetlen régiói feletti ellenőrzés a hatalomtól való félelemet, és nem a tényleges hatalmat kihasználva. Valószínűleg ez a Tarkini Doktrina leglényegesebb aspektusa, ez az irányelv volt a háttere annak, hogy a Birodalom olyan hatásos szimbólumokkal fitogtatta fegyverzetét és hatalmát, mint a Halálcsillag.
- Új és még ütőképesebb hajók és fegyverek, kifejlesztése és az ezzel kapcsolatos kutatások folytatása, amelyeket az ellenálló rendszerek megfélemlítésére terveztek.
| |
|
10 ok, amiért a Birodalom fog győzni!!
- A Jófiúk mindíg győznek!
- Mi mindíg tudunk építeni egy szuper fegyvert. de a felkelők hamarosan ki fognak fogyni a Jedikből
- Az az őrűlt Tarkin halott!
- Dobd be a Halálcsillagot egy klónozógépbe és csiribá, máris kettő van belőle!
- Hol szeretnél élni? Egy fagyott hólabdán (Hoth), vagy a galaxis ékkővén, a Coruscanton?
- Nekünk király egyenruháink vannak. A lázadóknak meg ugye, szóval érted...
- Mi egy X-wing árából csinálunk tíz Tie vadászt.
- Szerinted kit lehet mesternek nevezni: egy Muppetet vagy a galaxis legnagyobb elméjét?
- Minket nem egy ronda klimaxos liba vezet (Mon Mothma).
- Az Atya Úristen is velünk van!
| | | | | |