A BIRODALOM GÁRDISTÁI
A galaxis gárdistái
Menetelés precíz rend szerint, egyforma páncél viselése, és Palpatine akaratának feltétel nélküli teljesítése jellemzik a galaktikus kormány mindhalálig hűséges védelmezőit és harcosait. Vajon kik voltak a galaxis katonai kiképzésének és technikájának csúcsai: a genetikailag előre megtervezett klónkatonák, akik a Klónháborúk alatt kegyetlenül harcoltak, vagy a végtelen sorokban özönlő rohamosztagosok, akik egy generációval később "születtek"?
ARC gárdisták
A filmeken túl
A Galaktikus Köztársaság klónkatonái szigorú egyenletességet mutattak mind az ügyesség, mind a fellépés terén, de voltak páran, akiknek feladata az volt, hogy az embertömegeket fékezzék meg. A klón közkatonák egyik alapcsapata volt a Továbbképzett Felderítő Rohamcsapat, más néven az ARC gárdisták (Advanced Recon Commando), egy elit gyalogos egység, akiket Jango Fett képzett ki.
Csak egy meghatározott számú ARC katona lett kiképezve, mielőtt Fett korai halálát lelte volna a Geonosisi Csatában, és őket szinte soha nem vetették be a Klónháborúk alatt. A Kaminoi Csata alatt Lama Su miniszterelnök személyesen aktiválta az ARC gárdistákat, hogy megvédjék Tipoca City-t a Szeparatisták támadása ellen. Ők ezenfelül a Muunilinst, a Jabiim, és a Pengalan IV elleni hadjáratban is részt vettek.
Az ARC katonákat kizárólag a legveszélyesebb küldetéseken alkalmazták, olyan küldetéseken, ahol szükség volt alapos és független gondolkodásukra. Habár ezek a katonák is keresztülmentek fejlődésgyorsításon, tanulékonyságuk és függetlenségük messze nagyobb volt, mint “általános” társaiké.
Az ARC gárdistáknak egy továbbfejlesztett klónkatonai páncéljuk volt, és nehezebb fegyvereik, vagy olyan küldetéstől függő felszerelésük, mint a fordított polaritású impulzusgránát.
A kulisszák mögött
Az ARC gárdisták a normál klónkatonák Navy SEAL verziójának megfelelői voltak. A tervezés kezdeti stádiumában mint egy klón felderítő voltak leírva, kijelölve ezzel “szabadságukat”. A Dark Horse Comics alkotta meg az ARC betűszót. Külsőjük számos ötletet használ fel Jango Fett elnyűtt mandalori páncéljából, valamint a rohamosztagosok és havasi gárdisták későbbi generációs páncéljából.
Az ARC gárdisták először a Dark Horse-féle Star Wars: Republic című képregényben tűntek fel, ezenfelül láthatjuk őket a Clone Wars animációs sorozatban, valamint a Hasbro játékaiban. |
|
AT-AT vezetők
AT-AT vezetők a filmekben
Ők a masszív birodalmi lépegetők vezetői, és sok csatát átélt ügyességükön egyetlen terep sem foghat ki. Ketten dolgoztak egy-egy csapatban, és így irányították hihetetlen ügyességgel a hatalmas földi monstrumokat.

AT-AT vezetők a filmeken túl
Egy AT-AT-t vezetni bonyolult feladat egy nem gép, hús-vér irányítónak. Szimulációs teszteken segítik ezeket a katonákat belerázódni a Birodalom elit páncéljába. Mivel az AT-AT pilóták magasan ültek egy megerősített védelmű pilótafülkében, a normál gyalogos katonák gyakran lenézték, megvetették őket. Azonban ezért a keserűségért nem maradtak “jutalom” nélkül - az AT-AT pilóták kiképzése kiemelten fontos volt, és össztüzet zúdíthattak a frontvonal túlsó felén álló sikeres, de öntelt katonák pofájába, akik gyakran hitték, hogy legyőzhetetlenek.
Habár az AT-AT jól védett pilótafülkéjében nem kellett, a vezetők mégis védőfelszerelést viseltek, nem csak mintegy a csata alapkellékeként, hanem, hogy megvédhessék magukat, ha az ellenség netán betör a lépegető testébe.
A kulisszák mögött
Az AT-AT vezetők páncélja nagyrészt a TIE vadászok pilótáinak páncéljára hasonlít, egy-két kivételtő eltekintve, melyek saját megrendelése készültek, és esetleg színben eltértek.
Coruscant Gárdisták
A filmeken túl
A Birodalom csúcspontján a rohamosztagosok egy elit egysége vigyázta a békét és a rendet a Birodalmi Központban. A Coruscanton és néhány Belső Világon a szigorú rendet a karmazsinvörös ruhájú Coruscant Gárdisták tartották fenn. A szigorú törvényeknek és Palpatine előrelátó politikájának hála, a Coruscant Gárdisták fel voltak hatalmazva, hogy bármiféle rendbontást vagy felkelést elfojtsanak, valamint bármelyik állampolgárt szabadon letartóztathatták, és a rendbontókat vagy Lázadó ügynököket lecsukhatták vagy fogva tarthatták. Ezek a gárdisták nem lesték a küzdelem ígéretét, szigorúan csak rendfenntartó erő voltak.
A Coruscant Gárdisták vörös és fekete páncélja könnyű volt és bélelt, rendkívül erősen ellenállt mindenféle fizikai támadásnak. A fejlett csatairányításnak köszönhetően még tökéletes sötétségben is tudták vezetni egymást. A sisakjukban ezenfelül egy komlink is volt, mellyel kapcsolatot tarthattak társaikkal. Nyomkövetős jelrendszer segítségével az egységparancsnok mindig pontosan tudta, hogy hol vannak a gárdisták. Az parancsnok sisakjának sajátossága volt egy hangvezérlésű kijelző, ami megmutatta katonái helyét.
A Coruscant Gárdistáknak egy Merr-Sonn oldalfegyverük volt, mely tökéletes volt a tömegek szétoszlatására és lázadások leverésére. A fegyver energiája variálható volt: attól függ, hogy halálos vagy csak eszméletvesztést okozó lövést akartak leadni a befogott célpontra. Néhány Coruscant Gárdista olyan Morr-Sonn R-88-as Elnyomót vett, mely egyesítette egy lézerfegyver pontosságát és egy kézigránát hatósugarát.
A kulisszák mögött
A Coruscant Gárdistákat a Birodalom árnyai multimédiaprojekt során tervezték. Kenner tervezett egy olyan Luke Skywalker figurát, mely Coruscant Gárdista páncélban feszített, mintegy kapcsolt áruként a történethez.
Feketelyuk (Blackhole) rohamosztagosok
A filmeken túl
A Galaktikus Polgárháború idején Palpatine egy rejtélyes Feketelyuk fedőnevű ügynöke felbecsülhetetlen értékű adatokhoz juttatta a Birodalmi Hírszerzést. Feketelyuk hatalmas vagyonnal rendelkezett, beleértve egy egész csillagrombolót és a hozzá tartozó személyzetet és pilótákat. Az ő irányítása alá tartozó rohamosztagosok fekete páncélt viseltek, és ez tökéletesen egyezett az ő különleges szeszélyével. Persze a páncélnak ezenfelül egy hasznos újítása is volt. A különleges polimer fokozott érzékelők elleni védelmet nyújtott, így nehezebb volt észrevenni viselőjét.
A Galaktikus Polgárháború alatt Feketelyuk eltűnt, erői pedig beleolvadtak a többi Birodalmi csapat közé. Miután a Birodalom darabjaira hullott az Endori Csata után, számos Feketelyuk rohamosztagos Carnor Jax magánhadseregéhez csatlakozott.
A kulisszák mögött
Az éjfekete rohamosztagosok először 1979-ben tűntek fel Russ Manning egyik napi képregényében. Az EU eme korai szakaszában a Kenner Toys komolyan fontolóra vette, hogy különböző színű rohamosztagosokkal egészíti ki akciófiguráinak választékát, de a Lucasfilm végül úgy döntött, hogy azok nem illenek bele a filmekbe.

Klónkatona-pilóták
Klónkatona-pilóták a filmekben
A klónkatonákat, akiket először a Klónháborúk első, geonosisi csatája alatt vetettek be, teljes mértékben támogatták mind légi, mind földi harci járművek. A Köztársaság támadó repülőinek vezetői különleges képzésben résztvevő klónkatona-pilóták voltak. Páncélzatukon sárga jelzést viseltek, és speciális pilótasisakokat hordtak.
Klónkatona-pilóták a filmeken túl
A klón közkatonák közül páran eltérő képzésen mentek keresztül, s így különböző kiképzésű katonákkal lehetett kiegészíteni vagy megnövelni a hadsereg speciális egységeinek számát. Néhány klónpilótaegység jobban ki volt képezve bizonyos járművek kezelésére. A CT-5 sorozatú pilóták például a Jadthu osztályú szállítóhajók vezetésére voltak szakosítva.
A kulisszák mögött
A klónpilóták sisakjának tervezésénél leginkább a TIE-pilóták és az AT-AT vezetők sisakjának kinézetét használták fel.
A filmeken túl
A Birodalom rohamosztagosainak egyik kevéssé ismert, de annál hatékonyabb hadosztálya a Sugárzóna Rohamosztagosok (Radiation Zone Assault Troopers), akik arra lettek kifejlesztve, hogy a leghalálosabb terepeken is elboldoguljanak. Az ólom-polimer alapú módosított páncél akár órákon át is képes volt védelmet nyújtani az 5-ös erejű sugárzási zónában.
Noha minden rohamosztagos páncélja bizonyos fokig ellenállt a sugárzásnak, csak a radgárdistáké volt képes akár hosszan tartóan is védelmet nyújtani ilyen környezetben. A masszív űrgárdista páncél is képes volt megvédeni viselőjét az ilyen halálos energiák ellen, de az ormótlansága miatt gravitáció mellett használhatatlan volt.
A Birodalom akkor vetette be a radgárdistákat, amikor valamilyen olyan értéktárgyat kívánt megszerezni vagy megóvni, ami sugárzási övezetben volt. Néha persze ezek a zónák ellenséges területeken helyezkedtek el. Bevett szokás volt Birodalomnál, hogy a megszerzendő területeket elárasztotta radioaktív anyaggal, hogy így törje le az ellenállást. A Birodalom például ismeri a neutron bombát: bevetésekor a lakosság vagy elpusztul, vagy halálos állapotba kerül, de az épületek, és az infrastruktúra érintetlen marad. A radgárdistákat kirakták a lebombázott területen, akik az esetleges túlélőket lemészárolták, és biztosították a terület védelmét, ha majd a sugárzás pár nap múlva alábbhagy. Az ellenállás a legtöbbször minimális volt, a heves sugárzás megtette a magáét, azonban volt a galaxisban olyan életforma is, amely immúnis az ilyen behatásokra, és ezek bizony kemény ellenfelek voltak a tapasztalt radgárdistáknak. A modern fegyverek kevésbé álltak ellen a radioaktivitásnak, ezért a rad-katonák tipikus fegyvere a vibropenge, az energialándzsa, és a gránát volt. Lézerfegyverük erősebb volt, mint a normál rohamosztagosoké. Minden radgárdista részt vett verekedési és robbantási gyakorlaton.
A radgárdisták alapfelszereléséhez különböző túlélő-felszerelések tartoztak, mint például sugárzás elleni tabletta, gyógyító injekció, sugárvédett sátor, víztisztító és persze sugárzásmérő. Páncéljuk ezenfelül védelmet nyújtott a biológiai és vegyi támadások ellen.
Rohamkommandók
A filmeken túl
A rettegett rohamkommandó volt a Birodalom válasza a Lázadó Szövetség egyre sikeresebb győzelmeire, melyet gerillataktikájuknak köszönhettek. A Lázadók korai győzelmei a Galaktikus Polgárháborúban arra kényszerítették a Birodalmat, hogy felülvizsgálják néhány módszerüket. Habár a megsemmisítő túlerő és a brutális harcmodor a legtöbb helyzetben elegendőnek bizonyult, ezúttal a Birodalom belátta, hogy jobban fókuszált erőkre van szüksége.
Crix Madine, a Birodalmi Hadsereg egy tisztje, pontosan ebből a célból fejlesztette ki a rohamkommandót. Noha Madine történetesen a Szövetség oldalára állt, a rohamkommandó kiképzése távozása után is folytatódott. Csak a rohamosztagosok legjobbjait vették be ebbe az intenzív kiképzésbe, és a rohamkommandó fontos szerepet játszott a háború végének szempontjából. Ennek ellenére a Lázadók Speciális Erői nem ismerték fel elég korán ügyességüket és tehetségüket.
Míg a normál rohamosztagosok feladatai a területek növelésében kimerülnek, addig a rohamkommandósok kifejezetten a Lázadók támadásai ellen, ostromlásra, “kifüstölésre” és szabotálásra lettek kiképezve. Negyven katona tartozik a rohamkommandó egy egységébe. Általában ezek negyede a normál kommandó, míg egy másik negyed a rohamcsapat, mely jármű és tüzérségi kiképzésen is részt vett. Egy másik negyed a szabotálásban, a pusztításban és a lopakodásban különösen jó, és végül az utolsó, a technikusi negyed arra figyel, hogy semmilyen technikai probléma nem léphessen fel, vagy az utánpótlás ne késsen.
A fekete rohamkommandós páncélzat alapjául a könnyűsúlyú rohamosztagos-járőrök páncélja szolgált, de ezt bevonták egy polimerréteggel, mely elnyelte a fényeket, és a különböző szenzoros érzékelők energiáit.
Sivatagi gárdisták
Sivatagi gárdisták a filmekben...
A Birodalom világok ezreit olvasztotta magába, de ezzel együtt felmerültek az éghajlati és terepbeli problémák. A rohamosztagosokat kifejezetten azzal a céllal fejlesztették ki, hogy az ilyen szélsőséges körülmények között is megállják helyüket.

A sivatagi gárdista olyan rohamosztagos, mely a sivatagra van felkészítve, módosították páncélját és felszerelését, hogy hatékonyabban el tudja végezni a nehéz feladatokat a Tatooine kopár felszínén. Habár páncélzatuk külsőre hasonlít a hagyományos rohamosztagosokéra, belül azonban a sisak és a páncél egyaránt tartalmaz egy hűtőrendszert, ami megpróbál védelmet nyújtani az irgalmatlan hőség ellen.
A rohamosztagosok eme fajtáját Lord Darth Vader is bevetette, hogy megvizsgáltassa a Tatooinera zuhant megszökött mentőkabint, ami egyenes előzménye volt a Yavini Csatának, ahol szintén bevetették a sivatagi gárdistákat. Nehézfegyverzetük, életmentő felszerelésük volt, valamint rangjelzést viseltek vállukon.
... a filmeken túl...
A sivatagi gárdisták legfőképpen a normál rohamosztagosokra hasonlítottak, kivéve, hogy további képzést is kaptak a speciális felszín miatt. Páncéljuk tartalmazott egy lézerellenálló külsőt, és egy hővisszaverő bevonatot, hogy könnyebb legyen testük hőmérsékletének szabályozása. Sisakjuk tartalmazott egy automata üvegsötétítőt, egy komlinket és egy légszűrőt.
Mivel a sivatag gyakorlatilag sehol nem tartalmazott vizet, ezek a rohamosztagosok úgy voltak kiképezve, hogy elviseljék a magas hőmérséklettel járó viszontagságokat. Ezeket a katonákat szintúgy elküldhették akár esős, meleg trópusi helyekre is, köszönhetően hűtőberendezésüknek, valamint vízkészletüket is könnyen módosították az ilyen fajta területekhez.
Mivel ilyen környezetben járműveik könnyen elromolhattak, ezért gyakran a helyi lakosokat “kérték meg” a fuvarra.
A Tatooine-ra küldött speciális különítményük volt a Sivatagi Homok egység, melyet a rangidős DSS-0956 vezetett. Minden Sivatagi Homok katona kapott egy-egy nehéz lézer-karabélyt (nem súlyra), egy hosszútávú komlinket, valamint étel- és italcsomagokat.
A sivatagi gárdista tisztek színes rangjelzést viselnek. Egy rohamosztagos őrmester rangjelzése fehér, míg egy közkatonáé fekete. A szakaszvezetők, akik hét gárdistának parancsolnak, narancssárga jelzést hordanak vállukon.
... és a kulisszák mögött
Míg néhány forrás ezt a páncélzatot, mint kifejezetten a sivatagi gárdisták által használtat tünteti fel, addig mások a hátizsákot és válljelzést a magasabb rangú rohamosztagosok között általánosan használtnak említik
Sötét gárdisták
A filmeken túl
Mint a Klónháborúk veteránja, Rom Mohc tisztában volt a harci droidok előnyeivel és hátrányaival egyaránt. A Birodalmi hadsereg hadvezéreként ő irányította a sötét gárdista projektet, melynek során létrehozták a rohamosztagosok egy továbbfejlesztett fajtáját.
A nagyra törő projekt folyamán először próbadroidokat hoztak létre, melyek bizonyították Mohc terveinek helytállását. Az Első Fázisban a sötét gárdisták kinézete még befejezetlen volt, egy csupasz fémcsontváz voltak csupán, egy “tartós ötvözet”, leginkább a Groomas holdjairól. A gárdista egy hatalmas humanoid volt, borotvaéles pengével, és karra szerelhető pajzzsal. Programozásuk kezdetleges volt, harcuk a csatában esztelen vérengzés.
A Második Fázisban a gárdista már sokkal kifinomultabb volt, és egy, a rohamosztagosokéra hasonlító fémszürke páncélt viselt. Ezek a masszív automata katonák szerfelett fürgék voltak, és fegyverük jellemzően plazmaágyú és nagytávolságú robbanórakéta volt. Felszerelésükhöz tartozott egy repulzoros csomag, és egy manőverező-egység.
A sötét gárdista Harmadik Fázisa volt a végső és legerősebb modell. Csak egyvalamiért éltek: hogy szolgálják Mohc Generálist. Egy ilyen hatalmas páncélos szörnyeteg önállóan is képes volt cselekedni, de használhatták páncélozott “szolgaként” is. Hatalmas karjain egy halálos csomag is helyet kapott, mely biztosította a soha ki nem fogyni látszó rakéták áradatát.
A sötét gárdistákat nem sokkal a Yavini Csata után vetették be először, a gyanútlan Szövetség kifüstölésére a Tak Bázisról. A Birodalom hiperűrkapszulákon indította útnak a droidokat, hasonlóképpen a kutaszdroidok kilövéséhez. Az embertelen katonák az ellenállás ellenére elfoglalták és elpusztították a Lázadók Talay-i bázisát. A Szövetség megbízásából az új, veszélyes harcosok felbukkanása miatt Kyle Katarn kezdett nyomozásba. Sikerült lelepleznie a sötét gárdista projektet, valamint fényt derített a Mohc Generális hajóján, az Arc Hammeren folyó termelésre is.
Katarn feljutott az Arc Hammerre, és sikerült megsemmisítenie a hatalmas hajót. Az Uralkodót természetesen felbőszítette az Arc Hammer elvesztése, mert a hatalmas energiák, melyeket a rohamosztagosok fejlesztésébe öltek, mind hiábavalónak bizonyultak, ezenfelül Mohc még a terveket is magával vitte a sírba.
A kulisszák mögött
A sötét gárdisták a LucasArts első Sötét Erők játékához lettek fejlesztve. Ők csak az egyik EU-s (Expanded Universe) ötlet a sok közül, amely végül is megvalósult akciófiguraként.
Tengeri gárdisták
A filmeken túl...
Mikor a Birodalomnak az általa meghódított vízi világok valamelyikén szüksége volt valamire, általában egy speciális csoportot, a Vízi Rohamosztagosokat (Aquatic Assault Stormtroopers), ismertebb nevükön a tengeri gárdistákat vetette be.

A normál technológiái közül a Birodalom számosat vízi körülményekhez is alkalmassá tett, beleértve a vízi helyőrségeket, a már szokásos TIE-csónakokat és persze az AT-AT úszókat. A tengeri gárdisták páncélját a felderítők könnyűsúlyú páncéljáról mintázták. Ez a kétrészes testvédő védelmet nyújtott a hőmérsékleti szélsőségek és a mérgező víz ellen.
A páncélzat hajlékonyabb volt, mint a normál rohamosztagosoké, és a vízben segített megőrizni a katona fürgeségét, sőt, akár még javíthatta is azt. A gárdisták úszótudományát kiegészítette még egy hátra szerelt repulzor-hajtómű, valamint egy szintén repulzoros, úszóhártyás csizma. Mivel a lézerkarabély víz alatt nem volt alkalmazható, ezért a tengeri gárdisták egy lézerfegyver/szigonypisztoly keverékpuskát viseltek alapfegyverként.
A tengeri gárdisták alapfelszerelése a következőket tartalmazza: nagyfeszültségű vezetéket, kampós horgokat, lézerenergia-töltőket, ion-jelzőrakétákat, élelmiszer csomagokat, pótcomlinket, gyógyszercsomagokat, légszűrőket, és sűrített levegőt a buboréksátrakhoz.
... és a kulisszák mögött
A tengeri gárdistákat az eredeti Star Wars Szerepjáték Csata az Arany Napért című kalandmoduljához fejlesztették. Aztán a vízi rohamosztagosok páncélja feltűnt a Marvel képregénysorozatban, mikor a Birodalomnak érvényre kellett juttatnia rendjét az Iskalon bolygón.
Űrgárdisták
Az űrgárdisták a filmeken túl
A legnehezebb páncélzatú és fegyverzetű rohamosztagosok a Birodalomban a Zero-G Rohamosztagosok, közismertebb nevükön az űrgárdisták. Ezek az elit katonák olyan erejű páncélzatot viselnek, mely egy könnyű tank tűzerejével ruházza fel őket. Mivel a normál rohamosztagos-páncél nem nyújtana megfelelő védelmet az erős vákuum ellen, csak ezeket a katonákat képzik ki az űrharcra.
Az űrgárdisták a magasabb rend leghalálosabb csapata, kivéve persze Birodalmi Császári Testőröket. Elsődleges feladatuk az ellenség hajóit sértetlenül elfogni, és a lázadó bandát leverni. Általában negyven űrgárdistából áll egy egység. Egy ilyen osztag egy elszánt rohammal akár egy nagyméretű hajót is el tud foglalni.
Páncéljuk úgy működik, akár egy önálló űrhajó és támadójármű. Egy űrgárdista általában egy normál rohamosztagos felszerelését viseli, és ha felveszi erősebb páncélját, magasabb lesz, mint két méter, és kétszer olyan széles, mint egy normál ember. E miatt a drabális külső miatt “sétáló tankoknak” is nevezik őket.
Erőteljes páncéljukhoz erőteljes fegyverzet is tartozik. Páros vállról indítható és hátra szerelhető rakétavetőjük van, mely képes robbanó- és kábító gáztölteteket is kibocsátani. Jobb kesztyűjükön egy erős lézerágyú van, míg baljukon egy kisméretű protontorpedó-indító található. A kesztyűn van még egy lézervágó és egy kis forgó karmantyú, amelyek lehetővé teszik, hogy az űrgárdista behatoljon egy hajó páncélozott testébe.
Az űrgárdista páncél túl ormótlan a bolygók gravitációjában való mozgáshoz. Évekkel később készült az űrgárdista páncélnak egy olyan változata, mely elődjénél sokkal mozgékonyabb és manőverezhetőbb volt.
Űrgárdisták a kulisszák mögött
Az űrgárdistákat a játékosok félelmetes ellenségeinek szánva fejlesztették ki az eredeti Star Wars szerepjátékhoz. Ezt először a Star Wars Forráskönyvben (Sourcebook) írták le 1987-ben, és illusztrációval együtt először 1989-ben, a Birodalmi Forráskönyvben jelentek meg. Ez a verzió volt az alapja a Super Nintendora megjelent Super Star Wars nevű játék pályavégi főellenségeinek.
1991-ben Timothy Zahn használta mintegy fenyegetésként az űrgárdistákat a Thrawn regénytrilógiájában. A kiegészítő forráskönyvek az űrkatonák páncélját némileg másképp mutatták be. Mikor a Dark Horse Comics a Birodalom Örököseit képregénysorozattá alakította, az illusztrátorok egy teljesen új űrgárdista páncélt rajzoltak, mely később az EU-s (Expanded Universe) akciófigura-termelés alapjául szolgált. |
A Szeparatisták
Dooku gróf felhívása, amely a hanyatló és egyre korruptabb Köztársaságtól való elszakadást hirdeti, nyitott fülekre talált: többen is felsorakoznak mögé a Galaxis legjelentősebb és legönkényesebb csoportosulásai közül. Vannak köztük vészjósló kereskedelmi nagyhatalmak és megakonglomerátumok is, amelyek könnyen könnyen felvehetnék a versenyt a Köztársasággal. Az ellenséges érzetű és megalkuvó szenátorok között is akadnak páran, akik a Szeparatista mozgalom mellé álltak. A politikai rendszer nem volt felkészülve arra, hogy haszonleső és romlott erkölcsű hatalmakkal hadakozzon.
A Vállalatszövetség a Galaxis nagy kereskedelmi folyamatait szabályzó felügyelőtestület. A legnagyobb csoportosulás vezetőjeként Passel Argente irányítja a szövetségi tisztviselők hivatalát. Argente a Lethe nevű kereskedelmi tömörülés elnökeként óriási vagyonra és hatalomra tett szert. A dolgozókat és a fogyasztókat is arra ösztönzik, hogy szinte már vallásos buzgalommal azonosuljanak a társaság érdekeivel.
A Kereskedelmi Szövetség ellenőrzi a teherhajókat, a kikötőket és a galaktikus kereskedelmi útvonalakat. Hatalmát a droidhadsereg hatékony támogatása tartja fenn, amit hivatalosan a ,,kereskedelmi útvonalak biztonságáért felelős haderőnek” álcáznak. A hivatalnokok szemet hunynak a brutális terror fölött, nem hajlandók igazságot szolgáltatni.
 Shu Mai, Commerce Guild
A Kereskedőtestület minden, nyersanyagban érdekelt nagy társaságot igyekszik az irányítása alá vonni. Magánhadseregének bevetésével egyre többfelé követel sarcot magának. A testület megakadályozza az alternatív technologiák terjedését, és korrupt hivatalnokok, szenátorok megvesztegetésével nyereségét a végsőkig növeli, így tartja ellenőrzése alatt a piaci erőket.
Az Intergalaktikus Bankkartell székhelye a Muunilinstben van. Rendkívül nagy befolyással rendelkezik, a hatalom néhány ősi bankárcsalád kezében van. Az anyagiakban igen csak megfontolt San Hill elnök az egész Galaxist kizárólag a pénzügyi szakemberként szemléli, így komolyabb konfliktusok esetén magát értetődően mindkét fél költségét ő fedezi.
 San Hill, Banking clan
A bürokratikus tétlenségtől és a korrupciótól megrontott Szenátorok némelyike Dooku gróf elhatárolódási kísérletét bátor és nemes feladatnak tartják. Mások egyszerűen csak önző nyereségvágyból csatlakoznak a Szeparatistákhoz.
A Haderő
A dúsgazdag Kereskedelmi Szövetség kulcsfontosságú szerve a Szeparatista mozgalomnak, hiszen ők állítják elő a harci droid hadsereget. A Kereskedelmi Szövetség a nabooi csatában elszenvedett veresége után egyértelművé vált, hogy erősebb és önállóbb gyalogsági rendszerre van szükség. Így adták parancsba a szuper harci droidok gyártását, mint eredeti csontvázhoz hasonló elődjeik tovább fejlesztett változatát. Csak úgy, mint a félelmetes harci droideka, ezek a katonai célra szánt robotok is megszegik a Köztársaság magánhadseregről szóló előírásait. A neimoidiak azonban igen nagy befolyással rendelkeznek, így egy cseppet sem kell félniük az Intergalaktikus Bíróságtól. Dooku gróf saját maga kötötte meg a titkos megállapodást, aminek értelmében a Geonosia droidöntő-műhelyeiben szuper harci droidok gigászi hadserege kelne életre, így még nagyobb hatalom összpontosulna a Szeparatisták kezében.
 Destroyer Droid
|
 Super Battle Droid
|
A szuper harci droidok a kemény és kitartó páncélzata és megerősített izületei miatt nagyobb védelmet nyújtanak ugyan, de mindez némileg a mozgékonyság rovására megy. A takarékosság érdekében a tervezésnél a hagyományos harci droidok belső alkatrészeit használták fel, azonban ezeket egy sokkal erősebb páncélburkolat veszi körül.
 Droid Starfighter
|
 Techno Union Starship
|
A nagyteljesítményű droideka ellen a hagyományos fegyverek és a Jedi fénykardok semmit sem érnek. Ezek a törvénytelen, félelmetes megsemmisítő robotok működési hiba esetén még saját gazdájukat is felrobbanthatják. A drideka colicloid gyártóinak a nemiodiai ügyvédek segítenek, hogy megmeneküljenek a költséges gyilkossági, illetve kártérítési perektől.

Acélszárny alakulat
A rettegettek
A Birodalmi Haditengerészet Acélszárny alakulatáról mindössze túlélők jelentéseiből, avagy biztos távolról végzett megfigyelésekből szerezhetünk - rövid, homályos, tapogatózó - információkat. Még a legtitkosabb Birodalmi feljegyzések is csak szűkszavúan, alig-alig említik ezt a három, Imperial (ISD) osztályú csillagrombolóból álló rajt. Puszta létük az egyetlen biztos információ; eredetük, összetételük, parancsnokuk teljesen ismeretlen a Felkelő hírközlés számára - ám a fenyegetés annál kézzelfoghatóbb. Harcmodoruk merőben eltér a Birodalomnál megszokottól: takarékosan bánnak vadászgépeikkel és energiájukkal, kitartóak, dörzsöltek, szinte lehetetlen őket lerázni. Feladatuk - vélhetően - a veszélyes elemek kézrekerítése. Igen hatékonyak; ha felbukkanásuk várható, egy-egy akció megtervezése sokkal több elővigyázatosságot követel, a lelepleződött földalatti mozgalmak tagjainak kimenekítése pedig komoly gondokat okozhat.
Az Acélszárny megszületése
Az osztagot a birodalom egyik legnagyobb stratégája, Tarkin nagymoff tervei alapján valósították meg - s a gyermek túlélte teremtőjét. A politikában kis szerepet vállaló, s éppen ezért gyávának, felelősséget kerülőnek tartott Moff tökéletesen átlátta a Birodalom közigazgatási és rendfenntartó rendszerének gyenge pontjait, nagyszerűen rávilágítva a lényegre, mely később az Acélszárny elve lett. Az elfoglalt rendszerek ellenőrzése ugyanis mindenkor a helytartó, illetve annak hiányában a legmagasabb rangú ügyeletes tiszt hatásköre. Utóbbi a körzetbe kirendelt csillagromboló raj parancsnoka, akinek feladatai, közé tartozik a rendszer bűnözőinek kézre kerítése is. Ez azonban korántsem könnyű, hiszen ha az illetőnek sikerült egérutat nyernie és a hipertérbe távoznia, máris elhagyta a körzet határát, melynek átlépése nem csak gazdaságtalan, de biztonsági szempontból egyenesen felelőtlen lett volna a csillagrombolók részéről. Nem lévén más lehetőség, ilyenkor ki kellett deríteni, hová menekülhetett a körözött személy, s az ügyet át kellett adni a területileg illetékes helyőrségnek - azaz el kellett ismerni a kudarcot, és részletes jelentést küldeni. Ez már csak azért sem volt igazán biztonságos, mert az adásokat alkalmasint valaki lefülelhette. Tarkin egy idő után megelégelte, hogy a csapatoknak megalázó módon saját kudarcukról kelljen tájékoztatni a másik helyőrséget, s nekilátott a később Acélszárny néven ismerté vált alakulat létrehozásához. A nagymoff a Birodalom gyenge pontjainak megerősítésére törekedett. Hogy betömködjék a réseket, egy körzethatároktól független, könnyen és gyorsan mozgatható, hatékony csapásmérő osztagot kellett létrehozni. Az egység hadműveleti kötelezettségektől mentesen, Ő Császári Fensége különparancsával rendelkezik, s számára bármely rendszerben minden segítség megadatik. Ennek köszönhetően egyfajta elit kommandóalakulat öltött formát, melynek jóváhagyására nem kellett sokat várni. Az Uralkodó személyesen bólintott a tervre, és ültette Tarkint (a sors fintora) az első Halálcsillag parancsnoki székébe. Valós feladatuk nem sokban tér el a feltételezettől - szökésben lévő, a Birodalom politikai érdekeit sértő, illetve számára fenyegetést jelentő személyek kézre kerítése.
Az alakulat
Az Acélszárny három Imperial osztályú csillagrombolóból és a hozzájuk tartozó teljes személyzetből, illetve gépparkból áll. Azonosítójelük nincs nyilvántartva, ezért minden kísérlet, mellyel eredetüket akarják megállapítani, eleve kudarcra ítélt - kódjukat gyakran még a helytartók sem ismerik, érkezésüket csupán egy-egy szűkszavú üzenet előzi meg. Az egység parancsnoka különös kiképzést kapott, Coruscantról Ralle ezredes, aki - bár már az ötvenes éveiben jár - mindig képes újítani, fiatalosan gondolkodni. Morus Ralle Tarkin egyik legjobb tanítványa, aki mindig tiszteletben tartotta a Moff munkásságát, és a Birodalomhoz fűződő érdekeit - ennek következtében ritkán szalasztja el a zsákmányt, mindig elégedett a munkájával, s tudja, feljebbvalói úgyszintén. Mindig lojális az uralkodóhoz, bár eszközei, cselekedetei gyakran eltérnek a birodalmi szabályzattól - teheti, hisz nincs, aki hadbíróság elé állítaná, ha végrehajtja a feladatot. A nagymoff halála után Kenney nevű hajóját Tarkin-ra keresztelte át, ezzel is adózva tanítója tiszteletének. Módszerei, gondolkodásmódja sok mindenben megegyezik a határvidéken szolgálatot teljesített Thrawn-éval - de nem-emberi mivolta és intelligenciája miatt, mely egyenrangú partnerekké teszi őket, Ralle gyűlöli és megveti az admirálist.
Legendásan nyugodt és józan gondolkodású parancsnok, mellyel - akárcsak Thrawn - többször meglepte már mind legénységét, mind áldozatait. Az osztag vezérhajóján, a Chaser-en tartózkodik, melynek egyben kapitánya is. A másik két romboló, az Invader és a Tarkin egy-egy megbízható embere alatt áll. A teljes parancsnoki személyzet a különleges kiképzést kapott emberek közül került ki, ezért az Acélszárny három hajója jól működő, olajozott gépezetként cselekszik
Bár kívülről mindhárom hajó egyforma - így, ha netán magányosan cserkészik prédájukat, az áldozat sosem lehet biztos benne, hogy melyikük az éppen - belülről akadnak eltérések. A Chaser képviseli a legnagyobb tűzerőt, nehézlézer-ütegei hatékonyabbak egy átlagos csillagrombolóénál, lőelemképző számítógépei pedig hihetetlenül pontosak. A hangárokban csak TIE Interceptorok és bombázók várakoznak, a lépegetők és a többi, kisebb hajó helyett pedig - átalakított hangárban - egy zsákmányolt koréliai korvett bújik meg. Az Invader és a Tarkin átlagos tűzerővel, de több csapatszállító és űrcsatára használható géppel rendelkezik. A Tarkin fedélzetén egy különlegesen felszerelt elfogóraj is helyet kapott.
Történelem
Mivel egy átlagos Imperial osztályú csillagromboló önmagában is elég egy rendszer leigázásához, a három hajó ritkán portyázik együtt. Egyik legkiemelkedőbb teljesítményük az akkor még független Mon Kalamári Ellenálló Csoport parancsnoka, Ackbar elfogása volt. A tény, hogy egy későbbi, jellemzően vakmerő Felkelő-rajtaütéssel sikerült a leendő admirálist kiszabadítani, nem csökkenti érdemeiket, hiszen a fontos fogoly biztos helyre szállítása már nem az ő feladatuk, így nem az ő kudarcuk volt. A Felkelés egyszerűen jó alkalmat ragadott meg, amikor a Lambda-siklókból álló kötelék egy Nebulon-B csatahajó fedélzetére szállította Ackbart.
Hadviselés
Ralle két legjobb embere Deshend kapitány, az Invader és Keeler kapitány, a Tarkin parancsnoka. Ralle gondos válogatás után két fiatal tehetséget ültetett hajói parancsnoki székébe, s bár heves tiltakozást váltott ki ezzel a Haditengerészet parancsnokságából, eddig mindketten beváltak. Ralle tudta, hogy nem fog csalódni bennük - saját maga vette kézbe kiképzésük utolsó szakaszát, s miként ő tanulta egykor, tanítványait is arra oktatta, hogy első a feladat sikere, aztán a Birodalom érdekei. Ezzel sikerült elkerülnie, hogy kapitányai - döntéseit, módszereit helytelenítve - ellene forduljanak valamely kritikus pillanatban, mint ahogy az néhányszor előfordult már a történelemben. Ha kell, az is előfordulhat, hogy futni hagyja áldozatát, s ilyenkor sokat számít, mennyire tartja kézben a beosztottjait.
Ralle Tarkintól örökölte azt a hivatástudatot, mellyel megtarthatta pozícióját - mind Vadernek, mind az Uralkodónak katonaként esküdött hűséget, és sokakkal ellentétben nem kocsonyaként remegve várta a parancsokat. Egyik szokatlan újítása a parancsnoki hídon szolgálatot teljesítő mérnök-technikus, aki egyfajta tanácsadóként szerepel; feladata a kapitány másodpercre pontos tájékoztatása a komolyabb próbatételeknél - ezáltal Ralle, ha szükséges, maximálisan ki tudja használni hajói képességeit. Csak akkor veti be teljes arzenálját, ha már bezárta a kört az áldozat körül, s ekkor már nemigen van kiút. Az Invader fedélzetén két tengerészgyalogos osztag gondoskodik a felszíni bevetések hatékonyságáról, emellett természetesen bármikor kész teljes létszámú helyőrség létrehozására. Ralle sosem kockáztat - ha kell, futni hagyja áldozatát a fölösleges veszteségek elkerülése végett.
Ritkán kerül elő, de az Acélszárnyhoz tartozik egy Interdictor osztályú kisegítő hajó is, mely azon kevés fejlesztések közül való, amit eredetileg nem háborús célokra (hanem mélyűri építkezésekhez) használtak. Ralle egyik kedvenc módszere a tetraéder-alakzat, melynek egyik csúcsában foglal helyet az Interdictor, a kilépő űrhajót pedig a rombolók fogják közre. Ahhoz, hogy valaki kitörjön ebből az ördögi csapdából, előbb az Interdictort kell megsemmisítenie, aztán pedig egérutat kell nyernie a másik három (vagy akár csak egy) csillagromboló elől. Belátható, hogy ez szinte lehetetlen feladat. A Felkelés szerencséjére, Ralle eddig csak nagyon ritkán vetette be ezt a módszert, mivel szerinte felettébb költséges és fölösleges. Ha teheti, e nélkül oldja meg a feladatot.
Tarkin koncepciója így tökéletesen bevált, a három hajó külön-külön is elégségesnek bizonyult egy-egy veszedelmesebb közeg ellen, ezért a Birodalom több pontján egyszerre is be lehet vetni őket. Tarkin úgy tervezte, hogy amint a lázadást elsöpörték a galaxisból, ő maga fog az Acélszárny osztag élére állni... a megerősített Lambda osztályú sikló azonban nélküle távozott az első Halálcsillagról - nem sokkal a végzetes robbanás előtt.
A Császári Királyi Testőrség (Imperial Royal Guard) A hűség soha nem hal meg! (Loyalty never dies!)
Hatalmas kikötődokk a második Halálcsillag belsejében. A dokkban egy birodalmi sikló áll, mely szinte eltörpül a gigantikus harcállomás méreteihez képest. A hátteret az Endor zöld világa tölti be; a hajó körül rohamosztagosok ezrei, tisztek és katonák várják az Uralkodót. A feljáróhíd leereszkedik; a rámpán vörös páncélt és palástot viselő katonák lépnek ki, arcukat sisak fedi. Úgy állnak ott méltóságteljesen őrködve; semmi sem kerüli el a figyelmüket. A titokzatos és halálos Császári Testőrök.
Félelemmel vegyes tisztelet övezi őket mindenhol a Galaxisban, ahol valaha megfordultak. Egész lényükben magabiztosságot, erőt és harmóniát sugároznak, s hirdetik az Uralkodó nagyságát galaxis-szerte. Életüket egyetlen magasztos célnak szentelik: szolgálni és megvédelmezni az Uralkodót minden körülmények között, bármi áron. Császári Őrnek lenni hihetetlen kiváltság, amely szinte felfoghatatlan képességeket, és főként elhivatottságot követel, hitet az Uralkodóban és hitet az általa teremtett Új Rendben...
"De te a Császár elitjének egyenruháját viseled. Miért akarnak téged ennyire? Mit tettél?" "Csak ami a kötelességem." - Kir Kanos Császári Testőr Mirith Sinn felkelő parancsnoknőhöz a Crimson Empire képregényben
Történelem
Meghatározhatatlan, hogy mikor jött létre a Birodalmi Császári Őrség. Az viszont ismert tény, hogy Palpatine Császár Új Rendje keretében megújította a Régi Köztársaság hadseregét erősen megemelt támogatásokkal, ezzel biztosítva magának a hadsereg hűségét uralkodójához. Nagy valószínűséggel a karmazsinvörös Császári Őrség közvetlenül a kék Szenátusi Őrségből alakult a Palpatine főkancellárhoz leghűségesebbek kiválasztásával. A Birodalmi Császári Őröket a rohamosztagosok soraiból választották ki, akik már így is az elit katonák közé tartoztak; a Birodalmi Haditengerészet és a Birodalmi Hadsereg katonáinál is magasabb rangúak voltak. A Császár egy Yinchorr nevű bolygón hozta létre a Testőrség kiképzőközpontját Ved Kennede vezetésével.

A kiválasztásuk és a kiképzés
A leendő Őröket a Birodalom legjobb alakulatainak csoportjából választják ki, ők a legjobbak legjobbjai. Mielőtt kiválasztják őket, felmérik a jelöltek intelligenciáját, erejét, ügyességét, és legfőképpen engedelmességét. A Császári Őrök kiképzése egy évig tartó fárasztó és fájdalmas munka. A jelölteknek meg kell tanulniuk, hogy a legfontosabb erények közé a hűség, a kötelességtudat és a bátorság tartozik, s aki ezzel ellentétes életet él, az nem méltó a Császári Őr címre és az Uralkodó szolgálatára. A tanoncok folyamatosan harcolnak egymással, így tökéletesítik képességeiket. Önálló párokban dolgozva megtanulják, hogy bízzanak magukban és csoporttársaikban, és így győzhetnek.

Tökéletesen képzettek a fegyveres és fegyver nélküli harcban. Különleges specialitásuk egy ősi, nemes, de halálos harcművészet, az Echani, aminek segítségével minden körülmények között életveszélyes marad a jelenlétük ellenségeikre nézve.
A képzésen való bukás gyakran a halált jelenti. Azzal, hogy látják edzőtársuk erejét, megtanulják felépíteni magukban is ugyanazon erőket és a partner gyengeségeit látva, megtanulnak uralkodni a saját gyengeségeiken.
A végső harc a császár színe előtt zajlik a már kiképzett testőrök jelenlétében egy "Az Üvöltés" néven ismert arénában, amely valóban rászolgálhat a nevére! Egy adott évben a csak a tanoncok fele éli túl a halálos viadalt; a jelöltnek saját edzőtársával kell megküzdenie, aki az egy éves kiképzés során szinte testvérré válik - mindezt a Császár iránti feltétlen hűség bizonyítása érdekében. Mindhalálig tartó küzdelem egy magasabb rendű cél érdekében, a Császár szolgálatáért, a galaxis rendjének fenntartásáért.
A hűség soha nem hal meg!
Hűségük a Császárhoz megkérdőjelezhetetlen. Fanatikusan hisznek a Császárban és az elveiben. Egy Császári Őr soha sem a saját érdekeit nézi. Életében és halálában is az a célja, hogy a Császárt és az Új Rendet szolgálja. Nincs magasabb rendű cél, mint védelmezni az uralkodót és az általa bíztosított békét és prosperitást az egész galaxisban. Életfilozófiájuk az idők végtelenjébe nyúlik vissza. Örök és mindig jelen volt, jellemzője minden olyan harcosnak, lovagrendnek, amelynek célja a világ jobbá tétele. Erő, becsület és hűség! A Testőrség jelmondata nem véletlenűl ez: A hűség soha nem hal meg!
Küldetésük és felépítésük
A Császári Őröket főleg személyes feladatokra alkalmazta a Császár. Harcosként, vagy testőrként szolgáltak, merénylőket fogtak el, titkos támadásokat és ellenfelek likvidációját hajtották végre a császárért és a hazáért. Néhányukat különleges küldetésekre küldte, másokat rohamosztagos egységekhez rendelte az Uralkodó, hogy ébren tartsák a harci kedvet. A Császári Őrség szétszórva küzdött a Galaxisban a békéért. Az uralkodó által használt palotákat és kolostorokat őrizték, ugyanúgy, mint a klónozótermet a Byssen. Kizárólag a Császár ismerte a különböző küldetéseket. Ritkán lehetett látni az Uralkodót úgy, hogy az Őrei nem vették volna körül. Akár hova ment legalább két Testőr mindig hallótávolságon belül tartózkodott urához, állandóan figyelve, mindig készen, ha kell, meghalni érte.
Alapvetően három csoportra lehet osztani a Testőrséget.
- A Császár Személyi Testőrsége, amely a személyes védelem feladatát látja el. Ők azok, akiket mindíg az uralkodó oldalán láthatunk.
- A Palota Örség az uralkodó által használt palotákat, és egyéb helyeket őrzik.
- A Legfelsőbb Biztonsági Szolgálat a harci taktikák és a védelem mesterei. Ők azok, akik a Palpatine császár utazásai során a helyszínek biztosítását tervezik meg. Minden esetben már az uralkodói látogatás elött a helyszínen vannak és diszkréten, de mindenre kiterjedően létrehozzák a több szintből álló védelmi rendszert és biztosítják a terepet.
Létszámuk
Palpatine Császáron kívül csak nagyon kevesen tudják, hogy hány Őr létezik, mivel még sose harcoltak mindannyian egy egységben. Egyes becslések szerint számuk 50-500 közöttire tehető, más források több tízezer gárdistáról beszélnek, valószínüleg az előző adat áll közelebb a valósághoz. Alkalmanként az Őrök más magas rangú Birodalmi vezetőknél, Nagy-moffoknál, vagy a tizenkét Főadmirális valamelyikénél is állomásoznak, de csak ha maga a Császár kívánta így.
Rangok és hierarchia
Csak a Császár és maguk a Császári Testőrök ismerik mindannyiukat. Csak a Császárnak kötelesek jelenteni. Fontos megjegyeznünk, hogy még egy Főadmirális se adhat utasítást egy Royal Guard-nak, mivel az felette áll gyakorlatilag az egész birodalmi haderő összes tiszti rendfokozatának. Csak Darth Vader az, akitől elfogadhatnak utasítást, de ő is csak akkor teheti meg ezt, ha nem közvetlen császári utasítást hajtanak végre.
Birodalmi Királyi Testőr-Jelölt Birodalmi Királyi Testőr- Kadét Birodalmi Királyi Testőr- Tábornok Birodalmi Királyi Testőr- Admirális Birodalmi Királyi Testőr Legfelsőbb Birodalmi Védelmező
A Legfelsőbb Birodalmi Védelmezők - az elit elitje.
A Császári Őrség legkiválóbb, legelhivatottabb tagjai az ún. Legfelsőbb Védelmezők közé kerülnek, akik a Testőrség legmagasabb rangú harcosai, és Palpatine személyes testőreiként szolgáltak. Legalább egy ilyen őr mindenkor a Császár mellett volt.
Övék a legfontosabb feladat az egész Új Rendben, és óriási felelősség hárul rájuk. Az egyik ok, amiért a Császár létrehozta a Legfelsőbb Védelmezők rendjét, az volt, hogy nem tartotta bölcsnek lehatárolni a feljebbjutás ösztönzését az alattvalói számára. Azzal, hogy majdnem elérhetetlen célokat tűz ki eléjük, újabb és újabb kihívások elé állítja őket, az elit harcosok mindig a legjobb mentális és fizikai kondícióban tudtak maradni.
A Birodalmi Legfelsőbb Védelmezők a Császári Testőrök vörös páncéljának díszesebb és elegánsabb változatát hordják. Páncéljuk könnyű és minden részletében ünnepélyes. Egyedülálló és különleges fegyvereket hordanak. Az egész Galaxisban nincs náluk magasabban képzett vagy motivált katona. A képzési és a vizsgáztatási eljárás, amin minden Legfelsőbb Védelmezőnek át kell mennie nagyon aprólékos és hosszú időt vesz igénybe. Ha a leendő Védelmezők példásan bizonyították az eredményeiket az állóképesség, az erő, az ügyesség, a fájdalom elviselése, a reakcióidő, a lojalitás és az intelligencia terén, akkor kezdődik a képzésük az Erő sötét oldalának használatában. A képzett sötét oldal használók azonban csak az alapokat tanítják meg a Legfelsőbb Védelmezőknek, hogy azok még véletlenül se nőhessenek túl rajtuk.
Sokan azt állítják, hogy gondolkozás nélküli engedelmességük olyan szintű, hogy azt mondják semmi sem tudja eltéríteni őket a szolgálatukból. Ez annyiban igaz, hogy nem sok hasonló önfeláldozásra képes lény van a galaxisban, de ezen elszántságuk magas fokú intelligenciájukból és a felsőbb cél szükségességének tudatából táplálkozik. Egyesek szerint ha a Császár parancsot adna rá, öngyilkosságot is elkövetnének. Azokat a Legfelsőbb Védelmezőket, akik kiemelkedőnek bizonyulnak az Erő használatában, néha kiválasztják és ők maguk is sötét Jedivé válhatnak.
Az uralkodó és testőreinek személyes kapcsolata
Az uralkodó bírálói többek között azt terjesztették róla, hogy nincs benne tisztelet és szeretet senki és semmi iránt. Nos, ez nyilvánvaló hazugság, amire ékes bizonyíték a viszony közte és testőrei között. A fiainak tekintette őket és sokszor így is szólította azt a szerencsést, akihez valamilyen kéréssel fordult. A kölcsönös megbecsülés légköre az, ami körbelengte kapcsolatukat. Nem egyszer kifejezte tiszteletét azok felé, "akik oly sokat áldoznak fel érte(m)".

A Testőrség az uralkodó halála után
Senki se tudja, hogy pontosan mi történt a Gárdistákkal Palpatine halála után. Egyesek szerint a Császári Őrség feloszlott, mások szerint csupán elrejtőztek új urukra várva. Amikor Palpatine első klónja felbukkant a Byss bolygón 6 évvel az endori csata után, a Testőrők ismét elfoglalták helyüket a császár oldalán. Azonban a legtökéletesebb dolgokban is felbukkanthat a rossz. Carnor Jax, az áruló, az Interim Kormányzó Tanáccsal együttműködött a Császár klónozó-létesítményeinek szabotálásában, ami lehetővé tette urának végső elpusztítását. Az egyik testőr rájött erre és hosszas küzdelmek után visszajutott a Yinchorra, ahol az életben maradt Royal Guardok összegyűltek a fő csarnokban és az uralkodó hologramja elött lehajtott fejjel, fél térden gyászolták halott urukat. Szomorú meditációba merültek, majd ünnepélyes esküt fogadtak, hogy megbosszulják halálát. Ekkor érte el őket Jax aljas árulásának legbecstelenebb része. Árulónak nyilvánítva őket, egyre ismétlődő, óriási hullámokban rohamosztagosokkal támadta a Yinchori kiképzőközpontot. Hősies harc volt ez, ahol hátukat egymásnak vetve harcoltak Jax sokszoros túlerőben lévő csapatai ellen. Bár Ők voltak a legjobbak, ekkora hatalmas sereg ellen még ők sem tudtak a végtelenségig kitartani és lassan, egyenként estek el ezen a szent helyen. Minden megölt ellenségre tíz újabb jutott. A harc végén már csak ketten maradtak talpon. Kir Kanos és Kyle Hannad, akik tudván, hogy esküjüket csak úgy tudják beteljesíteni, ha egyikük feláldozza magát a másikért. Egy birodalmi jellel díszitett érmét feldobva döntötték el, hogy melyikük legyen a kiválasztott. Hannad lett az, aki végűl elnyerte a megtisztelő feladatot, hogy életét adhassa társáért, az esküjükert, a császárért és az Imperial Royal Guard testvériségéért.
Carnor Jax kinevezte magát "Lord Jax"-nek, és gyakorolta az Erő használatát. Azt tervezte, hogy átveszi Palpatine helyét és ő lesz a Császár, de Kir Kanos végűl hosszas vadászat után egy végső párharcban legyőzte Carnor-t és ezekkel a szavakkal végezte be küldetését:
"Carnor Jax, Palpatine császár ellen elkövetett orgyilkosságban való részvételedért, és Testőrtársaid meggyilkolásáért, ezennel halálra itéllek! Így hal meg minden áruló!"
A hűség soha nem hal meg!
|
| | |
|